Jednym z najczęściej powtarzających się objawów świadczących o występowaniu zaburzeń w okresie dorastania są różne formy zachowań autodestrukcyjnych – jest to zadawanie sobie bólu fizycznego z powodu przeżywania negatywnych emocji i rozładowywanie ich poprzez różne formy zachowań skierowanych przeciw sobie.
Celem warsztatu będzie próba zrozumienia przyczyn i mechanizmów autoagresywnych typowych dla okresu dorastania, a także poznanie sposobów radzenia sobie z autodestrukcją dzięki:
Warsztat jest kierowany do specjalistów – psychologów i pedagogów, pracujących z dziećmi i młodzieżą w obszarze oświaty oraz służby zdrowia; potrzebujących metod radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Oparty jest na praktycznym ćwiczeniu proponowanych przez terapeutę narzędzi, pozwoli na zastosowanie opracowanych już strategii działania w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Termin: 8 marca 2024r. | 9:00-15:00
Część I - definicja i rodzaje samouszkodzeń, model biopsychospołeczny.
Część II - praca z rodziną, rozmowa z nastolatkiem, ćwiczenie (terapeuta - pacjent), opis przypadku, wentylacja emocji, setting, wzorce komunikacji (praca z figurkami), uwikłanie.
Część III - opis przypadku, opieka psychiatryczna, leczenie, wsparcie psychologiczne i psychoedukacja rodziców, kontekst sytuacyjny, genogram jako źródło informacji dla terapeuty, praca metodą projekcyjną, praca z traumą.
Prowadząca: Katarzyna Walkiewicz - psycholog, psychoterapeuta systemowy, w trakcie szkolenia do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty systemowego i indywidualnego w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Ukończyła całościowy kurs Psychoterapii Dzieci, Młodzieży oraz Rodzin w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej (WTTS) oraz kurs I i II stopnia Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, szkolenie z zakresu mediacji rodzinnych oraz liczne szkolenia wzbogacające warsztat pracy w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Odbyła szkolenie Terapii Stanów Ego w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi. Pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu oraz w gabinecie prywatnym. W swojej pracy integruje podejście systemowe i ericksonowskie. Prowadzi psychoterapię dzieci i młodzieży oraz rodzin.
Cena warsztatu | 300 zł |
Zaświadczenia będą wydawane po zakończeniu całego cyklu lub po zakończeniu poszczególnych, wybranych szkoleń.
Poniżej znajduje się ankieta zgłoszeniowa, którą po wypełnieniu należy odesłać na nasz adres e-mail.
Wielkopolski Instytut Psychoterapii został wpisany do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem ewidencyjnym: 2.30/00213/2014
Pn - czw: 8:30 - 19:30
Pt: 8:30 - 16:30