W Wielkopolskim Instytucie Psychoterapii w Poznaniu zajmujemy się również leczeniem lęków. Leczenie zaburzeń lękowych w naszym Instytucie odbywa się dzięki zastosowaniu specjalistycznych metod, w ramach których przeprowadzamy:
psychoterapię indywidualną i/ lub grupową
w przypadku, kiedy zaistniałe objawy utrudniają funkcjonowanie, zalecamy konsultację u lekarza psychiatry i ewentualne leczenie farmakologiczne.
Zaburzenia lękowe są stanami charakteryzującymi się doznawaniem nasilonych obaw, napięć - niezależnych i nieproporcjonalnych do bodźców zewnętrznych. Osoby w takich stanach przeżywają silne zagrożenie w związku z występowaniem myśli o charakterze irracjonalnym, katastroficznym, którym towarzyszy wzmożona aktywność układu wegetatywnego i doznania w ciele.
z napadami paniki,
uogólnione – przeżywanie nierealistycznych obaw, dotyczących różnych sytuacji życiowych,
fobie – występują w określonych sytuacjach (fobia wysokości, zamkniętych przestrzeni, fobie specyficzne, takie jak – obawa przed pająkami, fobia społeczna – dotyczą m.in. ekspozycji społecznej, prezentacji,
egzystencjalne – odnoszą się do zagrożeń chorobami, śmierci (własnej lub najbliższych).
Psychoterapia zaburzeń lękowych jest dostosowana indywidualnie do każdego pacjenta i rodzaju problemów, z którymi się zgłasza.
Leczenie zaburzeń lękowych, zgodnie z podejściem ericksonowskim, odwołuje się do metod i technik nastawionych na uzyskanie natychmiastowej pomocy w radzeniu sobie z objawami lęku. Ważna jest profilaktyka nawrotów.
ważny jest wybór psychoterapeuty, ze względu na specyfikę problemów
dzwoniąc do sekretariatu można liczyć na doradztwo w sprawie doboru psychoterapeuty oraz informację, jak zapisać się na konsultację do wybranego terapeuty
Psychoterapia indywidualna (50 min) to koszt 180 zł.Dla studentów, emerytów i rencistów obowiązuje zniżka - 140 zł.
Sposób odwoływania wizyt: umówioną wizytę można odwołać nie później niż 24h przed jej planowanym rozpoczęciem.
pacjent uczy się zmniejszać napięcie w ciele - osiąga stan relaksacji.
pacjent zmienia i modyfikuje sposób kojarzenia swoich myśli i uczuć, czyli poszukuje źródeł wsparcia w sobie, w swoich możliwościach radzenia sobie z lękiem.
z każdą osobą pracujemy na jej własnych zasobach i pomagamy wydobyć indywidualny potencjał.
pomagamy zdobywać doświadczenia i umiejętności.
pacjent jest uczestnikiem i współautorem tej zmiany - hipnoterapia pomaga spożytkować potencjał i osobiste możliwości oraz wzmacniać się w innych sposobach zaspokajania swoich potrzeb i wartości.
Osoby doświadczające wyżej wymienionych objawów, zachęcamy do kontaktu z naszym Ośrodkiem.
Elżbieta Czapiewska-Zejden
Psycholog Psychoterapeuta
Specjalistka psychologii klinicznej, psychoterapeutą z certyfikatem i superwizorem Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
WięcejGrażyna Karolczak
Psycholog Psychoterapeuta
Psycholog z wieloletnim stażem klinicznym; psychoterapeuta - prowadzi terapię indywidualną i grupową oraz terapię par (również LGBT).
WięcejKira Słupczyńska
Psycholog Psychoterapeuta
Psycholog, psychoterapeuta, trener i coach. Projektuje programy szkoleniowe, coachingowe, a także programy warsztatów i treningów.
WięcejMariusz Szuta
Psycholog Psychoterapeuta
Specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta z certyfikatem Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, superwizor aplikant; prowadzi terapię indywidualną, terapię par oraz rodzin.
WięcejAgnieszka Gostyńska
Psycholog Psychoterapeuta
Specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta. Ukończyła kompleksowe szkolenie z zakresu terapii ericksonowskiej, Podyplomowy Kurs Psychoterapii organizowany przez Polski Instytut Ericksonowski atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Więcej